Kurumsal Piknik Organizasyonları

Kurumsal Piknik Organizasyonları

Takım ruhu ve motivasyon, kurumsal piknik organizasyonları ile başlar! Geçmişte, takım çalışması üzerine verdiğimiz kurumsal eğitimlerin çoğunda bu cümlenin altını çizdik.

Hani ergenlik döneminde “piknik de ne ya!” diye çıkış yapan gençlerin, daha sonra piknik esnasında kendilerini en basit oyunlara bile kaptırarak ailenin geri kalanı ile kaynaşması gibidir…

Neden kurumsal piknik organizasyonları?

Çalışanlarınızın iş süreçleri içinde daha verimli olabilmesi için motivasyona, motive olabilmeleri için de kendilerine verilen takım rolünü kabüllenmesi ve içselleştirmesi gerekir. İçinde takım geçen her cümlede ise, bireyin takımın diğer üyeleri ile kuracağı iletişimin güçlendirilmesi zaruridir. Elbette ki team building organizasyonları, takım çalışması aktiviteleri, indoor kurumsal eğitimler bu amaca hizmet eder. Ancak tüm bu çalışmaların üst başlığı bellidir:

Herşey biraraya gelmek ile başlar!

Şirket çalışanlarının biraraya gelmesi, önemli toplantılar dışında, kışın away-day organizasyonları, yılbaşı partileri, happy hour etkinlikleri ile sağlanırken, ilkbahar-sonbahar arası dönemde kurumsal piknik organizasyonları ile sağlanır. Tabi eğer tüm ekibi birarada sadece tatile götürmüyorsanız!

Kurumsal Piknikler sadece çalışanlarınız için mi?

Çalışanlar şirketlerin varlık sebebi, bu şüphe yok! Ancak çalışanlarınız için de aileleri herşeyden önce gelmektedir. Piknik organizasyonlarınıza “belli dönemlerde” ekip arkadaşlarınızın ailelerini de dahil etmek, sıradışı bir motivasyon sağlayacak ve şirket aile pikniği kurumsal deneyime dönüşecektir.

Şirket çalışanlarınız dışında bayileriniz, satış ağınız ve çözüm ortaklarınız da yine belli dönemlerde kurumsal pikniklere dahil etmeniz gereken misafirleriniz olmalıdır.

Bir sonraki piknik organizasyonunuzu biz yapalım, unutulmayan bir deneyime dönüşsün!

Kurumsal Şirket Piknik Organizasyonları için ideal set up nedir?

Kurumsal şirket piknik organizasyonları catering

Herşeyin başı PİKNİK F&B

Misafirleriniz için sağlıklı koşullarda hazırlanmış, taze, zarif sunum detayları düşünülmüş ve lezzetli piknik yiyecekleri sunmalısınız.

Yiyecek – İçecek: Piknik menü alternatifleri, karnaval yiyecekleri, çocuk piknik menüleri, karşılama ve uğurlama atıştırmalıkları, sıcak-soğuk ara ikramlar.

Kurumsal piknik organizasyonları konsepti

Kurumsal Piknik KONSEPT olmadan eksiktir!

Her geçen sene daha az ilgi gören veya misafirlerinizin zoraki katılım göstereceği kurumsal piknik organizasyonları istemiyorsanız, bir konseptiniz olmalı. İster klasik piknik oyunlarına adanmış olsun, ister survivor parkurları ile aktif bir konsept olsun, isterseniz suya adanmış ıslak bir konsept olsun. Sonuçta bir tema eklemelisiniz ve buna uygun seçilen piknik aktiviteleri, branding, eşantiyonlar, eğlence aktiviteleri ve hatta yiyecekler bile bu piknik teması etrafında şekillenmelidir.

kurumsal piknik organizasyonları piknik-oyunları-aktiviteler-şişme-oyun-aktiviteler

Piknik Animasyon ve Eğlence Aktiviteleri

  • Piknik eğlence ekipmanları
  • Piknik sahne gösterileri
  • Piknik animasyon aktivite organizasyonu
  • Şişme oyunlar ve diğer şişme piknik aktiviteleri
  • Çocuk şişme oyunları
  • Karnaval ve Eğlence oyunları
  • Elektronik oyunlar

Piknik Takım Çalışması ve Takım Ruhu Aktiviteleri

Diğer piknik organizasyon şirketleri ve animasyon ekiplerini bilemeyiz ancak bizim ekip her sezon daha fazla sayıda takım çalışması aktivitelerine adanmış kurumsal piknik organizasyonları düzenliyor. Açıkcası, şişme oyunlar ve klasik animasyonları deneyimlememiş şirket kalmadı. Bazıları hala keyif vermiyor desek yalan olur ama bir taş ile iki kuş vurmak isteyen çoğu kurumsal şirket, piknik günü içerisinde en az 2 saatlik uluslararası standardlarda takım çalışması ve takım ruhu oyunlarından oluşan seans ekliyor.

Kurumsal Piknik alanı dekorasyon ve branding hizmetleri

Kurumsal piknik organizasyonları iyi bir yeme-içme deneyimi ve eğlence aktiviteleri dışında, göze hitap eden, kurumsal mesajların etkili ve şık bir biçimde misafirlere aktarıldığı bir iletişim aracıdır. Şirketinizin kültürüne uygun markalama çalışmaları ve alan dekorunda dikkat edilecek ince detaylar bu iletişime hizmet edecektir.

Şirket pikniği bol şikayetli bir toplanma sürecine dönmesin!

Kurumsal Piknik Organizasyonları Güvenliği

Bu sebeple piknik alanı seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında yazdığımız yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Kurumsal piknik organizasyonları - PARKUR PİKNİK ALANI

Şirket piknikleri için ideal piknik alanı nasıl olmalıdır?

Bu sorunun cevabını almak için Beykoz, Cumhuriyetköy’de kurulu PARKUR tesisi bünyesindeki kurumsal piknik alanını ziyaret etmelisiniz.

Hemen şimdi ekibimize ulaşın, sizin için ideal şirket pikniği organize edelim!