Outdoor Training

Outdoor Training
20/12/2013 No Comments Outdoor Aktiviteler, Takım çalışması aktiviteleri team

outdoor training

Outdoor training eğitimlerinde katılımcıları takımlar halinde bir dizi problem çözümü ve takım ruhu gerektiren aktivite ve oyunların içine dahil ediyoruz.

Bu aktivite ve oyunların her biri, planlama, iletişim, sınırlı kaynak kullanımı, zaman yönetimi, rol ve sorumluluk dağılımı gerektirmekle beraber, bu takım aktiviteleri sırasında temel amacımız, yaşananların iş hayatı ile doğru ilişkilendirilmesini sağlamaktır.
Her bir uygulamada kurumunuza ve ihtiyaçlarınıza özel olarak tasarlanmış programlarımız ile, gerçek bir ekip olarak çalışmanın iş dünyasının rekabet ortamında sizi çok daha güçlü kılmasını sağlıyoruz.

Outdoor training eğitim aktivitelerini genelde kombine bir uygulama şeklinde sunuyoruz.

  • Ice breaker oyunlar
  • Arka bahçe projeleri
  • Trust building oyunlar
  • Outdoor training alçak ip parkurları

Bu uygulamaların birleşmesi ile ideal bir takım çalışması oluşturmak mümkün olmakla beraber, toplantının amacı ve konsepte uygunluk için yapılacak ekstra çalışmalar, sizler için daha güçlü takımlar yaratmamıza imkan verecek.

Bazı  başlıklar:

MAYIN TARLASI
Genel Bakış: Aktivitede karşılıklı olarak ikiye bölünen ekip üyeleri, ortada bulunan mayın tarlasından teker teker güvenli bölgeye geçmeye çalışırlar.

RADYOAKTİF
Genel Bakış: Ekibin işbirliği içerisinde belirlenen yasak alana girmeden kova içerisindeki radyoaktif suyu ipler yardımı ile bir başka yasak alandaki deaktivite kovasına boşaltması gerekir.

ÖRÜMCEK AĞI
Genel Bakış: Aktivitenin temel amacı iplerden örülmüş ve iki ağaç arasına monte edilmiş bir örümcek ağının deliklerinden karşı tarafa geçilmesidir.

KIRKAYAK
Genel Bakış: Ekip üyeleri küçük gruplar halinde üzerine çıktıkları 2 adet kalası, uyum içerisinde ilerlemek için kullanırlar.

GONDOL
Genel Bakış: Ekipler kendilerine verilecek kontrplağın üzerinde kalarak çubuklar yardımı ile belirlenen alanda ilerlemeye çalışırlar.

MISSION IMPOSSIBLE
Bu aktivitede, takım üyelerinden ellerindeki iplerlerle, kendi aralarından seçtikleri bir ajanı, zeminine basmanın yasak olduğu girilemez alana ulaştırarak, kasayı açıp şifreyi bulmaları istenir.

TRUSTBUILDING – ENGEL PARKURU
Güven oluşturucu trust-building games serisi olan bu çalışmada katılımcıların gözleri bağlı olarak 2 ayrı ekip halinde önlerine koyulan engelleri mümkün olan en kısa süre içerisinde rakip takıma göre
daha etkili iletişimle aşması beklenir.

TRUSTBUILDING – KÖR KARE

Genel Bakış: Aktivitenin temel amacı ekiplerin kendilerine verilen uzun bir ip ile gözleri bağlı bir şekilde, sadece açık ve etkili iletişim kullanarak mükemmel bir kare oluşturmasıdır.

ANGRY BIRDS – FUN
Söyleyecek fazla bir şey yok. Yaşadıkları adayı işgal eden domuzlara karşı savaş açan sinirli kuşlarımız, şimdi onların yuvalarına saldırıyor. Devasa sapanlar ve isabetli atışlarla bu kuşları hedeflerine ulaştırmaya çalışıyoruz.

PROJE YÖNETİM AKTİVİTESİ

MANCINIK
Ortaçağdan kalma bu savaş silahını büyük bir takım projesi ve eğlence makinesine dönüştürmek için büyük takımınızdan küçük ekipler yaratıyoruz. Önceden işe yaramaz gözüken ama “yeteri kadar” işe
yarayan malzemelerini hazırladığımız mancınıkların ekipleriniz tarafından etkili bir takım çalışması ile inşa edilmesini ve belirlenen hedeflere isabetli atışlar yapmalarını istiyoruz.

Outdoor Training eğitimleri için uzman ekibimizle iletişime geçiniz.

Outdoor training eğitim merkezimiz ve Survivor aktivite parkurlarımızı görmek için tesisimiz PARKUR websitesini inceleyiniz.

Kurucu şirketimiz HTCEVENTS hizmetlerini websitesinde görebilirsiniz.

Tags
TEAM