En basit makine

En basit makine
19/12/2013 No Comments Uncategorized team

basit makineler takım oyunu

Kimine göre saçma, kimine göre harika bir şey bu 🙂

Rube Goldberg için Vikipedi’da yazanlara bir gözatalım: Basit bir şeyi karmaşık şekilde yapan düzeneklerin ortak adı.
Rube Goldberg’in çizmiş olduğu karikatürlerdeki düzeneklere bu isim verilmiştir. Bu karikatürlerde çok karmaşık düzenekler basit bir işi yapar. Örneğin bir sürü kaldıraç, sarkaç, kol ve çıkrık yemek yiyen bir adama peçete vermek için bir araya getirilmiştir. Türkiye’de bunun çok yakın benzeri Prof Zihni Sinir projeleridir.

Rube Goldberg makineleri sıklıkla hobi ve gösteri amaçlı kullanılan düzeneklerde de kendini gösterir. Örneğin bir sürü alet edevat bir sürü iş yaptıktan, bilyeler oradan oraya zıplayıp, bir kolu çekme gibi nihai görevlerini yerine getirdikten ve mekanizma bir sürü böyle ardışık görevi tamamladıktan sonra bir gazozun kapağını açmak gibi nihai ve tek görevini tamamlayabilir. Bu tip düzenekleri sıklıkla şov programlarında ve reklamlarda görebiliriz.

Bizim takım çalışması uygulamamızda, ekiplerinize çok sayıda işlerine yarayacak basit eşyalar, oyuncaklar ve düzeneklerinde kullanabilecekleri çeşitli kırtasiye ve atıl malzemeler teslim edeceğiz. Tüm takımlar ellerindeki malzemeler ile basit bir sonuç yaratacak kompleks düzenekler inşa edecekler.

Ne mi kazanacağız?
Takım ruhu, Proje yönetimi, işbirliği ve tasarım yetenekleri, sınırlı kaynak ve zaman kullanımı ile bolca Eğlence!

Tags
TEAM