Boya Takımı

Boya Takımı
20/12/2013 No Comments Indoor Aktiviteler, Takım çalışması aktiviteleri team

Yaratıcı Takım Çalışması Aktivitesi

Boya Takımı

Yaratıcı Takım Çalışması Aktivitesi

Kültür ve sanat aktivitelerini takım çalışması ve motivasyon amaçlı ilk ve en çok kullanan şirketlerden biriyiz desek yanlış olmaz. Sanat hele hele resim sanatı şirket çalışanlarının çoğunun rutin hayatlarında pratik ettikleri sanatlardan biri olmayıp, çoğu zaman yeteneklerinin bile farkında olmadıkları bir alan. Küçük takımlar halinde ve surpriz sonuç çıkacak şekilde yaptığımız uygulamanın çalışanlarınız üzerindeki motivasyonunu, biten tablo ile fotoğraf kuyruğuna girdiklerinde görebileceksiniz.

Büyük bir resim…Hatta büyük değil dev bir resim!
Sizi, yani şirketinizi ve temsil ettiklerini anlatan bir resim olmalı bu bahsettiğimiz!
Sizi anlatacak bu resimi en iyi siz yaparsınız diyoruz ve sizi ekibinizle şah eserinizi yaratmaya davet ediyoruz.

Sunduğumuz yaratıcı takım aktiviteleri içinde en çok ilgi gören çalışmalardan “Boya Takımı” ile ekibinizin bu şaheseri yaratabilmesi için hiç kuşkusuz profesyonel bir ekibin desteğine ihtiyacınız var.

Boya takımı aktivitesi, organizasyon gününden haftalarca önce hazırlığını yaptığımız bir uygulamadır. En azından bizim yaptığımız şekliyle, bu takım aktivitesi böyle bir zaman ve özen istiyor.

Nasıl yapıyoruz?

Şirketiniz ile yapacağımız görüşme sonucu üzerinde mutabık kalacağımız tema, kurumsal mesajların veriliş şekli, resim içerisinde bulunacak değerler ve motivasyon noktalarını, hatta nihai tablo ebatlarıını belirliyoruz. Sonrasında, sanatçılarımız kara kalem eskiz çalışmaları yapıp sizlerin onayına sunuyor. Kurumunuzun ilk onayı sonrası, renklendirilen eskizler tekrar görüşleriniz alınmak üzere nihai onayınıza sunulmaktadır. Takım sanat aktivitesinin yapılacağı gün hiçbir sürprize mahal vermeyecek şekilde, nihai onayını verdiğiniz tema çok sayıda tuvalin üzerine kara kalem olarak çizilmektedir.

Ekibimiz çok parçalı büyük bir resmi önceden “predrawn” olarak çizilmiş vektörel bir resim halinde hazırlayacak ve bu resim için takım sayısı kadar boyama alanı sunacak.

Çok zor olan bu süreci takiben, etkinlik mekanının hazırlanması, boyaların uygun renklerinin karıştırılarak hazırlanması, farklı ebatlarda ve çok sayıda fırçanın, resim malzemelerinin, şövalelerin, önlüklerin ve temizlik malzemelerinin hazırlanması gelmektedir.

Aktivite günü

Yaratıcı takım çalışması aktivitesi için seçtiğiniz etkinlik mekanına saatler öncesinde gelen ekibimiz, zemini olası küçük boyama kazalarından korumak için büyük bir naylon ile kaplıyor. Çok sayıda şövale, birbirlerinden mesafeli şekilde 3-4 kişilik küçük takımlarınız için mekana yerleştiriliyor.

İhtiyaç duyulan boyayı, şövalyeleri, fırçaları, paletleri, diğer temizlik malzemelerini ve önlükleri ekibin ihtiyaçlarına göre temin edeceğiz.

Takımlardan günün anlamına, konsepte ve kurumlarının kendileri için ne ifade ettiğine dair bu resimi boyamalarını isteyeceğiz.

Aktivite esnasında önlüklerini giyen çok sayıda küçük takım, büyük takımın hedeflerine hizmet edecek şekilde kendi şövalelerinin üzerinde bulunan tuvali en iyi şekilde boyayarak bizim organizasyon ekibi ve sanatçılarımıza teslim ediyor. Her takım, büyük bir kurumsal resimin sadece küçük bir kısmını boyadığı için kesinlikle nihai dev resime dair sonucu kestiremiyor.

Sunum zamanı

Çalışma bittikten sonra tüm tuvalleri biraraya getirerek uygun yerlere dizeceğiz. Bir süre kahve molasına alınan ekipleriniz, takım çalışması aktivitesi yapılan mekana geri geldiklerinde genelde ortaya çıkan sonuca inanamıyorlar. En azından bizim tüm deneyimlerimiz böyleydi. Monte ettiğimiz küçük tuvallerin oluşturduğu büyük kurumsal resimin önünde aile fotoğrafı çektirip kısa bir sunum yaptıktan sonra, tabloyu demonte ederek tuvalleri birleştiren montaj aparatları ile beraber sizlere teslim ediyoruz.

Özenli bir çalışma için gereken diğer detayları, yaratıcı takım çalışması aktivitesi konusunda sahip olduğumuz know-how ve tecrübeyi korumak adına sizinle yapacağımız toplantıda açıklayacağız 🙂

Boya Takımı yaratıcı takım çalışması aktivitesi için uzman ekibimizle iletişime geçiniz.

Outdoor training eğitim merkezimiz ve Survivor aktivite parkurlarımızı görmek için tesisimiz PARKUR websitesini inceleyiniz.

Kurucu şirketimiz HTCEVENTS hizmetlerini websitesinde görebilirsiniz.

Tags
TEAM